Bronze Smokey Eye Look!PRODUCTS USED: 

FACE:
Biotherm Rich Cream For Dry Skin
Chanel Vitalumiere Aqua Foundation (B40)
Sephora Mineral Powder Brush (to apply foundation)
MAC Harmony Contour Powder (just to give a shape to the cheekbones)
MAC 109 & MAC 116 brush
MAC Warm Soul Mineralize Blush (on the apple of the cheeks)
MAC Cream Colur Base in Pearl (on the top of the cheekbones, on the nose)

EYES:
Urban Decay Eye Primer Potion (all over the lid)
MAC Bronze Eyeshadow (applied with MAC 239 brush)
MAC Carbon Eyeshadow (applied with MAC 217 brush on the outer corner of the eyes)
MAC Smolder Eye Pencil (as an eyeliner on the top and bottom lashline)
MAC Full Eyelash Curlers
Bourjois Volumizer Mascara in BLACK
MAC Studio Finish Concealer in NW 25

LIPS:
MAC VIVA GLAM IV

Temizlenen cilt Biotherm nemlendirici ile nemlendirildi ve iki dakika sonra Chanel fondoten Sephora fırçayla uygulandı. Elmacık kemikleri ve şakaklar MAC fırçayla MAC Harmony ile belirginleştirildi ve yanakların merkezine MAC Warm Soul allık uygulandı.(116 numaralı fırçayla.) Elmacık kemiklerinden şakaklara doğru MAC Pearl ile ışıltı verildi. Gözlere UD'in makyaj bazı uygulandı ve iki dakika sonra MAC fırçalarla önce Bronze sonra da yalnızca dış köşelere olmak üzere Carbon far uygulandı. MAC Feline siyah kalem üst ve alt kirpik diplerine sürüldü. MAC kirpik kıvırıcıyla kirpikler kıvırılıp Bourjois rimel ile takma kirpik etkisi yaratıldı. MAC kapatıcı ile göz altları kapatıldı. Dudaklara ise MAC'in toprak tonu bir ruju olan VIVA GLAM IV uygulandı. Aslında tüm bu uygulama videoya alındı ama odaklama probleminden dolayı buraya koyamadım, umarım bir dahaki sefere!Görkem Karman

4 yorum:

 1. Bu sen misin? Makyajda gerçekten de çok başarılısın. Komik olacak ama bana da birgün makyaj yapar mısın? :)

  sevgiler..

  nymphatthelake.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkürler! Yoo aksine çok da güzel olur. Ve bu arada fotoğraftaki kuzenim :)

  YanıtlaSil
 3. Çok teşekkür ederim.. O zaman twitter ya da Facebook'tan haberleşelim. Tabii eğer sen istersen:) Ben de İstanbulluyum, eylül ayında gelicem. Biraz kendinden bahseder misin? Makeup artist misin ya da iş okul?


  Bu arada sana birkaç nacizane :) şey demek istiyorum. Bloğunda post yazarken eğer çıkan verification kısmını kaldırsan bence çok daha yorum alırsın.

  Bir de geçmiş postlarına ulaşılmıyor. Teker teker go back yapmak gerekiyor. Ay olarak bir liste yaparsan bence muhteşem olucak. Çünkü postların mükemmel.

  YanıtlaSil
 4. Şimdi twitter'dan mesaj attım sana. Çok çok teşekkür ederim bu yorumuna ne desem bilemedim. Elimden geleni keyif alarak yapıyorum şimdilik bakalım. :) Verification aktif değil gibi görünüyor ve birazdan göz atıcam şu aylara göre kategorilendirme olayına. Twitter'dan cevabını bekliyorum!

  YanıtlaSil