The Best Brushes On Earth! / Yeryüzündeki En İyi Fırçalar!MAC'in Duo Fibre fırçaları oldukça pahalı ama gerçekten verdiğiniz her kuruşa değiyor. Pudra ve far fırçalarını başka marka almaya tamam ama duo fibrelar kesinlikle MAC olmalı. Yüzünüzde fondoten varken yokmuş gibi görünmek istemez misiniz? Bence en kısa zamanda MAC'e gidip makyaj artistinden bu fırçalardan biriyle  fondoten, kapatıcı, allık ve pudra uygulamasını isteyin! Gelelim işlevlerine ve hangi fırçayı ne amaçla kullandığıma.

MAC's Duo Fibre brushes are pretty expensive but worth every penny. It might be okay to get your powder and eyeshadow brushes from any other brand but the Duo Fibres must be by MAC. Don't you want to look like you have no make up on, while you're wearing foundation on your face? You'd better go to the closest MAC store and ask your make up artist to apply foundation concealer and powder, using these wonderful brushes! Let's see how they work.
MAC 187, Duo Fibre'ların arasındaki en büyük ve geniş fırça. Duo Fibre ne derseniz; iki tip tüy içeren fırça. Alttaki siyah keçi tüyleri oldukça yumuşak, ancak ürün uygularken onlar sabit duruyor ve uygulama sırasında pek de kullanılmıyor. Üstteki beyaz tüyler ise tamamen sentetik, yumuşacık ve rahat hareket ediyor. Kusursuz uygulama için muhteşem. Gelelim 187'ye. Bir kaç ay önce aldım ve aldığım günden beri HER GÜN kullanıyorum. Fondoten için biraz büyük buluyorum. Yine de uygulanabilir. Onun dışında bronzer için en sevdiğim fırçalarımdan biri oldu. Pudra için de inanılmaz. Makyajı seven herkes mutlaka edinmeli! Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 93TL idi.

MAC 187 is the biggest one among the Duo Fibre family. For those who wonder what Duo Fibre is; a brush that has two different type of bristles. The black goat bristles are super soft but you actually don't use them during the application. The white bristles are synthetic. They're VERY soft and they all move gently and make the application much easier. Perfect for a flawless finish. I purchased the 187 brush a few months ago and been using it EVERYDAY! I find it too big for foundation but still can be used. I love it the most for bronzer and bronzing up the WHOLE SKIN. Unbelievable for powder, too. Anyone who's in to make up must have this! 
MAC 130 ise fondoten fırçası olarak geçiyor. İlk başta ben de yalnızca fondoten için kullanıyordum ancak kapatıcı için de çok iyi olduğunu farkettim. Tüyler diğer fırçalara göre daha kısa ve yoğun. Dolayısıyla fırça ve ürün en zor alanlara bile ulaşıyor.( Burun çevresi, çene, göz altları ve çevresi.)

MAC 130 is known as a foundation brush and I used it for that for a long time, until I realized it work very well for concealer, too. The bristles are shorter and denser than the other brushes'. This makes the brush reach even the smallest and hardest areas like around the nose or on the chin or anywhere near the eyes!
MAC 188 benim ilk Duo Fibre'ım. 130 ile birlikte geçen yaz İtalya'dan almıştım. En kalın fondotenler, krem allıklar ve aydınlatıcılar için en sevdiğim fırçam. Son olarak şunu söylemeliyim ki MAC fırçalar pahalı olsa da kesinlikle evladiyelik. :)

MAC 188 is my first Duo Fibre. I bought this one with the 130 brush, when I was in Italy. For the thickest foundations, cream blushers and highlighters, there's no better brush than this. I must also tell you that even though MAC brushes are expensive, they last you for ages, like forever! :)Görkem Karman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder