Sudocrem'le İlgili Her ŞeySelam! Kendimi ve kameramı, bu konu üzerine bir video çekmek için hazırlamıştım aslında. Sonra 'Ben kesin çok konuşurum, bu 15 soruyu 45 dakikada sohbet ede ede anca yanıtlarım.' diyerek, yazıya dökmeye karar verdim ve evet, birkaç hafta önce söz verdiğim gibi, sizlerden gelen Sudocrem sorularının cevaplarını veriyorum!

Lafı hiç uzatmadan soru-cevap şeklinde konuya giriyorum. Umarım bu yazımı faydalı bulursunuz.
1) SUDOCREM NEDİR?

Sudocrem; cildi korumayı ve sakinleştirmeyi hedefleyen bir bebek bakım kremidir. İçerisindeki etkin maddelerden bazıları; sodyum benzoat ve çinko oksittir. Esasında bir pişik kremi olan Sudocrem; meme uçları da dahil olmak üzere, onarım ve renk düzenlemesi gerektiren bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.


2) BEN NEREDEN DUYDUM?

Tabii ki sosyal medyadan. Snapchat'te, Instagram'da, takip ettiğim birçok kişi sivilcelerini söndürmek, uçuklarını geçirmek için bu kremi kullanıyordu. Çenemde çıkan devasa sivilceye kadar ilgimi çekmemişti. Snapchat'te izleyicilerim önerince ben de denemek istedim.


3) NEREDEN, NE KADARA ALDIM?

Bendeki 60 gram'lık olanı. Eczaneden 14 Lira'ya aldım. 125 ve 250 gram'lık iki boyu daha var. Onların da fiyatları; 28 ve 48 TL civarında diye biliyorum.


4) NE AMAÇLA KULLANIYORUM?

Ben de bir çoğunuz gibi, aktif sivilcelerin sönmesi için, sivilce çıkarmak üzere olan bölgeyi kurutup akneyi geri göndermesi için ve lekelerim için kullanıyorum.


5) SİVİLCE YAPAR MI?

Sizlerden Sudocrem'le alakalı sorularınızı istediğimde bana en çok sorulan 2. soru buydu. Bu yazıda yalnızca kendi deneyimlerimi aktardığımı, bilir kişi ya da hekim olmadığımı, herhangi bir ürünün bendeki etkisiyle sizdeki etkisinin farklı olabileceğini tekrar hatırlatmak isterim.

Ben bu kremi birkaç kez tüm yüzüme de uyguladım ve ne lokal uygulamada, ne de tüm yüzüme uyguladığım zamanlarda sivilce problemi yaşamadım.


6) HASSAS, EGZAMİK CİLDE ETKİSİ NEDİR?

Bu tam olarak benim cilt tipim. Ne iyi geldi, ne kötü. Az sonra kullandığım süre zarfındaki deneyimlerimi anlatacağım zaten.


7) YÜZ RENGİNİ AÇIYOR MU?

Üzerinde yazana bakılırsa kızarıklığı, kullananların sosyal medyada paylaştıkları deneyimlere bakılırsa da lekeleri geçirme etkisi mevcut. Dolayısıyla uygulandığı bölgenin rengini açmayı hedefliyor ancak üzülerek belirtiyorum, düzenli kullanmama rağmen bende leke açıcı etkisi olmadı.


8) SİVİLCE ÇIKMASINI ENGELLER Mİ? MEVCUT SİVİLCEYİ KURUTUR MU?

Sudocrem'i sivilcenin çıkmak üzere olduğu bölgeye uygulayıp yattığımda, ertesi sabaha sivilcenin etrafındaki o kızarıklıklar hafiflemiş şekilde uyanıyorum ancak sarı Coresatin gibi direkt kızarıklıkları iyileştirme etkisi gözlemlemedim. Ayrıca uygularken çok kremsi ve yağlı bir pomad yapısındayken, sabah uyandığımda uyguladığım bölgeyi epey kuruttuğunu deneyimledim. Bu iki sorunun cevabına gelince; bende sivilce çıkmasını yüksek oranda engelledi ya da geciktirdi ancak mevcut olan aktif sivilceyi hafifletse de söndürmedi. Kastettiğim şey şu; gece sürüp sabah sivilcenin tamamen yok olmasını beklemeyin. O kızarıklığını hafifletip, iltihaplı sivilceyi biraz da olsa kurutuyor ancak tamamen geçirmesi söz konusu olmadı.


9) TÜYLENME YAPIYOR MU?

Tüylenme yapmıyor ancak yüzünüzdeki mevcut tüylerin uzama hızını bariz şekilde arttırıyor. Yüzündeki tüyleri alan birisi olarak; normalde 1,5 ayda bir alırken, Sudocrem'i düzenli sürdüğüm sürede 2 haftada bir tıraş etme gereksinimi duyduğumu söylemeliyim. 


10) KULLANIM ŞEKLİ NEDİR?

Eczacıya bunu danıştığımda, yüzde herhangi bir bölgeye uygulanacaksa gün ışığı görmemesi için, gece uyumadan kullanmanın faydalı olacağını söylemişti. Bu yüzden ben de bu şekilde kullanıyorum. Her ay adet dönemi öncesi ya da normal bir zaman diliminde çikolata sebebiyle çenemde ve etrafında çıkan sivilcelere uygulayıp uyuyorum.

Tüm yüze uygulama konusunda ise şöyle bir şey deneyimledim. Yapısı ilk başta o kadar yoğun ve yağlı ki, ben sabaha kesin yüzüm sivilce içinde uyanırım dedim. Ancak sabah, gergin ve kuruluktan gözeneklerim daha da belirginleşmiş şekilde uyandım. Hani kil maskesi yaparsınız da, maske donunca alttan gözenekler koca koca çıkar ya, öyle.

Benim anlamadığım bu kadar kurutucu bir kremin (öyle ki insanların sivilcelerini kurutuyor) dünyanın en hassas cildine sahip olan bebeklerde nasıl kullanıldığı. Kafam karıştı.


11) NE SIKLIKLA KULLANILMALI?

Yine eczacıya danıştığım bir konuydu. Lokal olarak her gün kullanmamın bir sakıncası olmadığını, tüm yüzüme süreceksem haftada biri geçmememi söylemişti.


12) YAĞLI CİLTLER KULLANABİLİR Mİ?

Zaten kullanıp da memnun kalan kesim benim gözlemlerime göre yağlı cilde sahip olanlar. 


13) AĞRILI SİVİLCELERİ GEÇİRİR Mİ?

Yukarıda da belirttiğim gibi; sivilceleri tamamen geçirme gibi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.


14) BEPANTHEN GİBİ TÜM YÜZE SÜRÜP UYUSAM, ONUN GİBİ NEM VERİP PÜRÜZSÜZ HALE GETİRİR Mİ?

Bepanthen nem konusunda çok daha doyurucu. Sudocrem'i tüm yüze uygulandığında sevemedim ben. Cevap: Hayır.


15) KISACA SUDOCREM DENEYİMLERİNİ ÖZETLER MİSİN?

Bazen bir ürünün vaatlerini okuyunca, bir başkasından da memnun olduğunu duyunca o ürünü sevmek için kendimizi zorluyoruz bence. Gerçekten güzel etkilerinin olduğuna, bizde de aynı sonucu vereceğine inandırıyoruz kendimizi sanki. Bende de öyle oldu. Sudocrem'i kullanmaya başladıktan sonra ilk 1 ay etkiliymiş gibi geldi ancak düzenli kullanmama rağmen 'o mucizevi' etkisini göremedim. Yanağımda 7-8 ay önceden kalan bir sivilce lekesi ve kolumdaki yara izinin (daha çok leke gibi) en ufak bir iyileşme göstermemesi de bunun kanıtı sanki. Bu arada toplamda 4,5 aydır kullanıyorum kremi. 

Şunu da atlamamak gerek. Her sivilce izi birbirinden çok farklı. 5 senedir gitmeyen bir lekeyle, geçtiğimiz hafta sönen sivilcenin izi aynı inatçılıkta olmayabiliyor.

Bir diğer etkisi ise siyah nokta artışı oldu. Benim burnum ve çenem dışında siyah noktam yoktu. Sudocrem'i sürdüğüm bölgelerde minik minik bir sürü siyah nokta oldu.

Yine de bu kadar insanın memnun kaldığı krem sizde işe yarayabilir. Bunlar benim deneyimlerimdi. Sorularınızı kendimce, bilgim dahilinde yanıtlamaya çalıştım. Atladığım, eksik olduğum bir takım bilgiler olabilir. Onları da sizden duyarak tamamlamayı çok isterim.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sizler Sudocrem kullandınız mı? Kullandıysanız etkili buldunuz mu? Sevgiler!Son videomu izlediniz mi? Buraya tıklayın!

Görkem


Görkem Karman

41 yorum:

 1. Merakla bekliyordum sudocrem deneyimlerini. Lekeler, hele de eski lekeler için umutlanmadım bile açıkçası kullanırken. Benim cildim çok yağlı ve sivilcelerimi kurutmasına çok şaşırıyorum bir bebek kreminin, ama kurutuyor, ağrilı sivilcelerimi hafifletiyor. Tüm yüzüme sürdüğümdeyse sabaha kadar emilmiş oluyor ve cildimi pürüzsüz hissediyorum. Belki yağlı ciltlilerin Bephanten'i olabilir �� sevgiler ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de kurutma etkisi sebebiyle yağlı cilde çok daha uygun. Sevgiler! <3

   Sil
 2. Bende sosyal medyadan sivilceleri söndürme, lekelere iyi geldiğine dair yorumları okuyunca deneyimlemeye karad verdim. Her sivilcem çıkışında ( ki pek sık akneli sivilcem olmaz çok nadirdir) ısrarla uyguluyorum bir yararını göremedim ama kardeşim aynı uygulamaları yapıyor o çok memnun kaldı. Kardeşimin cildi benden daha yağlı belki o yüzden fark etmiş olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yağlı ciltlerin daha çok memnun kaldığını gördüm. :)

   Sil
 3. çok faydalı bir yazı olmuşşş aynı şeyleri düşünüyorum özellikle siyah nokta konusunda çok fazla artış oldu. Sivilce izlerini geçirme konusunda sadece kızarıklıkları geçiriyor söylediğiniz gibi ve ben tüm yüze uyguladıgımda sivilce çıkardım ertesi gün bidaha cesaret edemedim açıkcası . Sizden gördüğüm gibi araştırıp almıştım ama beklediğimi bulamadım bende ..

  YanıtlaSil
 4. Sudocrem`i bende sosyal medyadan duyup kullanma gereksinimi hissetmiştim. Sivilce lekelerim vardı ve büyük oranda azalttı. Cilt tipim karma fakat hicbir yan etkisini görmedim. Seni de çok seviyorum görkem abla sen benim idolümsun❤❤

  YanıtlaSil
 5. Sudocrem hakkında merak ettiğim şeyleri yanıtlamışsın harikasınn. 1 haftadır kullanıyorum kendilerini, artık yanlış mı kullanıyorum diye düşünmeye başlamıştım. Alnımda bulunan yaklaşık 5 aydır geçmeyen sivilce lekelerime hiç bir faydası olmadı henüz. Ama yeni çıkmaya başlayan sivilcemi çıkmadan önledi diyebilirim. Burun kenarımda benim de siyah nokta oluşmasına sebep oldu ki hiç olmaz normalde ve kremi sürdüğüm yerler sabah kalktığımda pul pul oluyor. Hala daha deniyorum bakalım umarım geçer lekelerimm ��

  YanıtlaSil
 6. Sudocrem hakkında merak ettiğim şeyleri yanıtlamışsın harikasınn. 1 haftadır kullanıyorum kendilerini, artık yanlış mı kullanıyorum diye düşünmeye başlamıştım. Alnımda bulunan yaklaşık 5 aydır geçmeyen sivilce lekelerime hiç bir faydası olmadı henüz. Ama yeni çıkmaya başlayan sivilcemi çıkmadan önledi diyebilirim. Burun kenarımda benim de siyah nokta oluşmasına sebep oldu ki hiç olmaz normalde ve kremi sürdüğüm yerler sabah kalktığımda pul pul oluyor. Hala daha deniyorum bakalım umarım geçer lekelerimm ��

  YanıtlaSil
 7. cilt tipinin çok etkili olduğunu düşünüyorum, dediğin gibi.. ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum bu kremi, haftada 2 kere tüm yüzüme ve haftada 1 kere de bölgesel olarak toplamda 7 günün 3 gününde bu kremleyim. Özellikle yağlı ciltli olmamın yanı sıra T Bölge inanılmaz yağlıdır. İlk 3-4 ay tam olarak seninle aynı gözlemlerim oldu ancak son 3-4 haftadır inanılmaz derecede yağlanma sorunumu çözdü. İnanılmaz siyah noktam vardır (burun, dudak çevresi ve hatta kaşlarımın ortası..) ve ilk kullandığımda daha da arttığını farkettim. Tam yeter bırakıcam derken 3.ayın sonunda internette okuduklarıma göre tekrar dayan Cemile dedim. Gerçekten siyah noktalarımda bir anda gözle görülür bir azalma oldu (en azından sadece burun üstümde ve siyah nokta bandıyla kontrol altına alabileceğim modda şu anda). Ben bembeyaz tenliyim bir tüylenme yapmadı bende.. Sadece gözeneklerimi çok tıkıyormuş gibi hissediyordum ki haklı olduğumu cilt incelemesiyle kesinleştirdim. Eczacımın önerisi ile sabahları kremi yüzümden yıkadıktan sonra gül suyu ile silidim ya da ellerime birer damla alıp pıt pıt yaptım. Gerçekten hem parlak bir cildim oldu hem rahatlamış hissediyordum. Lekelere gelecek olursak bir anda kesinlikle geçirmiyor ama yaklaşık geçen yazdan beri benimle olan kara bahtım olarak adlandırdığım güneş lekemi geçirdi. Çok beyaz tenli olduğumdan kaynaklı nisan itibari ile çillerim çok çıkar, kesinlikle yeni çil çıkartmadı hatta hep benimle oln koyu renk çillerimin azda olsa rengi açıldı. :) Konuyu çok dağıttım ama sonuç olarak bence birkaç ay daha kullanmaya devam etmeklisin Görkito💗💗

  YanıtlaSil
 8. Ben Sudocrem i 3-5 aydır tüm yüzüme kullaniyorum aksamlari yatmadan once ve sabahlari makyajimin altina surüyorum...bende sivilce yapmadı...cildimdeki kızarmaları geçırdi ve cok hos puruzsüz porselen göruntüsü veriyor...bende hafif cil var onlarin renginde acilma falan olmadı sadece cildimi daha canli puruzsüz ve hafif renginde esitlenme ve açılma yaptıgını düsüyorum...siyah noktalara gelirsek bende T Bölgemde surekli azar azar olan bisiydi zaten yani siyah nokta yapmado bende...bence urun guzel cildi besliyor..ben tavsiye ederim��

  YanıtlaSil
 9. Ben bir arkadaşımdan tüm yüze uygulandığında yaşlanınca cildin hemen kırıştığını duymuştum ve lekeli bölgeye tampon hareketlerle uygulamak gerekiyormuş ayrıca benim birkaç lekemi geçirdi ama tüm yüze sürünceki hissi gerçekten hoş değil ve kremlerin ciltten cilde tabiki tepkisi değişkenlik gösterebilir yazı için teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. Ben bir arkadaşımdan tüm yüze uygulandığında yaşlanınca cildin hemen kırıştığını duymuştum ve lekeli bölgeye tampon hareketlerle uygulamak gerekiyormuş ayrıca benim birkaç lekemi geçirdi ama tüm yüze sürünceki hissi gerçekten hoş değil ve kremlerin ciltten cilde tabiki tepkisi değişkenlik gösterebilir yazı için teşekkürler

  YanıtlaSil
 11. Merhaba Görkem, sudocream benim hayatımda 2 yıldır var. Açıkcası söylediğin her şeye katılıyorum. Sudocreamin asıl olayı içindeki çinko oranının yüksek olması. Ancak tamamen bi cilt tedavisi için değil. Bu kremin asıl amacı bebeklerin pişiklerini geçirmek. Ben sudocreami elimi mutfakta yaktığımda, güneşten bi yerim yandığında kullanıyorum. Özellikle yüzde cilt yenileyici bişey kullanmak istiyosan, yine eczahanedem çinko oksit krem, evicap ve avicap (e ve a vitamini bunlar yumuşak kapsül olacak) alıp maske gibi kulllanırsan çok daha etkili olacaktır. Sudocream bence yetişkin yüzler için herhangi bi etkisi olmayan krem

  YanıtlaSil
 12. Sivilce üzerindeki etkisi muazzam :)) Bende pek seviyorum ♡♡

  YanıtlaSil
 13. Ben bunu bepanthol madecassolle karıştırıp haftada biiki gece yüzüme sürüp uyuyorum sabah sanki cildim sıkılaşmış gibi oluyor

  YanıtlaSil
 14. Cildim karmadan yagliya donuk ama cogu zaman yagli diyebiliriz. Benim sivilcelerimi bi gecede sondurdu siyah noktalarimda da garip bi sekilde azalma oldu. Yararli bi yazi olmus ama anladigim kadariyla herkes farkli farkli sonuclae aliyo ellerine saglik gorkito ��

  YanıtlaSil
 15. Görkem bu sudocremi tüm yüze uyguladığımda cildimden çok zor çıkarıyorum sen nasıl çıkarıyorsun

  YanıtlaSil
 16. Sudokremi kadnların cilt bakımında kullanıldığını bu ilacın mümesilleri bile öğrenmiş nasıl yaygınsa :) bu arada yazı güzel ve açıklayıcı olmuş elinize sağlık

  YanıtlaSil
 17. Gorkitooooo acayip yagli bir cilt tipim var senin yazin ve yorumlarda yagli ciltler icin uygun oldugunu okuduguma gore yarin ilk is eczaneye ugrayip kremi almak ���� umarim benim de roaccutane disinda baska hicbir sey etki etmeyen cildime iyi gelir ������������

  YanıtlaSil
 18. Kullanmaya baslayali 1 ay oldu daha ama bekledigim gibi degildi en azindan sosyal medya da abartildigi kadar degil bence. Sivilcelerimi hafif kurutuyor sadece ve sabah uyandigimda cildimin pürüzsüz olmasini sağlıyor. Özellikle sırtımda sivilce lekeleri icin almıştım ama herhangi bir etkisi olmadi :( Ayrica cok bilgilendirici bir yazi olmus emeğine sağlık❤

  YanıtlaSil
 19. Cildim oldukça yağlı ve ben bu kremi yaklaşık 7-8 ay önce almıştım senin de söylediğin gibi sosyal medyada sivilcelerde çok etkili gibi bir izlenim oluşturulmuş ben de bir türlü geçmeyen yanaklarımdaki sivilcelere uyguladım.Öncelikle benim cildimde kurutucu değil tam tersi yağlandırıcı bir etki gösterdi.Gece lokal olarak uyguladığım bölgeler sabah daha da yağlı oluyorduaçıkçası sivilceyi kuruttuğunu düşünmüyorum.Şuan benim inatçı sivilcelerim geçti sadece izleri var izlerin üzerine haftada birkaç defa sürdüğümde o izleri hafiflettiğini oldukça azalttığını söyleyebilirim.Tabi bu süreçte ben farklı ürünler de kullandım dediğim gibi sadece izlerini azalttı yani scar larda bir onarım sağlıyor.Bir de senin de söylediğin gibi çok ağrılı çıkacak sivilceye henüz çıkmadan şişmiş bölgeye uygulayınca sivilcenin çıkmasını geciktiriyor ve daha hafif çıkıyor.Ben genelde sivilce çıkması ihtimal bölgede daha etkili olduğunu gördüm. Yazıyı okuyunca uzun zamandır kullandığım için bendeki etkilerini paylaşmak istedim:) Sevgiler..

  YanıtlaSil
 20. Gorkem'cim cok faydali bir yazi olmus eline saglik 😊 Bir de su sinoz u cok merak ediyorum ben lekeleri gidermede. Bircok kiside gordum ama acikcasi bana reklammis gibi geliyor. Sen de incelemesini yapabilir misin acaba? 😇

  YanıtlaSil
 21. Sudocremi ben 2 senedir kullanıyorum. Kuru ve hassas ciltliyim. Tüm yüze sürüldüğünde siyah nokta yaptı bende ve genel olarak çevremdekilerde de aynı şekilde etki yaptı. Sudocrem daha çok böyle hafif sivilce kızarıklığı olur ya, daha yeni çıkmaya başlar o zaman etkili. Lokal olarak kullanıldığında etkili, mevcut sivilcelerin de daha hızlı kurumasını sağlıyor. Genel olarak yaralarıma, yanıklara kullanıyorum. Yanıkların acısını alıyor yaraları daha hızlı iyileştiriyor. Mucize beklemeyin altı üstü bir krem. Ama başarılı ve güzel bir krem

  YanıtlaSil
 22. Aynen Görkem ben de çeneme uyguladım sivilce lekeleri için ama bir ay sonra bi farkettim ki tüm çenem siyah nokta dolmuş oysa Çenemde hiç siyah nokta çıkmazdı bi de dediğin gibi kurutuyo sürülen bölgeyi

  YanıtlaSil
 23. Merhaba Görkemcim,
  Bebeğimin pişiğine iyi gelecek diye eczacı bebeğime önerdi önce. Pişik olarak en iyiler arasında kendisi. neyse bende senin gibi sosyal medya sağolsun merak edip kuru-karma olan suratıma komple gece sürüp sabah yıkasamda surratımı kremden arındıramadım. Neyse bir şekilde çıktı krem ama sonra....
  Ne mi oldu suratım mahvoldu zaten bölge bölge pul pul olan suratım krem sayesinde komple dökülmeye başladı. Anca kurtardım cildimi kesinlikle komple kullanmayın hatta hiç kullanmayın. Bebek kremi bu internete aldanmayın. Şuan kızıma kullanıyorum... Her duyduğunuza gördüğünüze inanmayın...

  YanıtlaSil
 24. Bende kullandim cok iyi cok iyi diye gittim aldim sivilce problemleri olan biriyim hic bir etkisini gormedim hele ki leke acma gibi bir etkisini hic gormedim gece yatarken surup yattim hiccc foss begenmedim ahahah :)

  YanıtlaSil
 25. Gorkitoo 2013 den beri seni takipteyim cokda severek izliyorum benimde bi blogum olsun istiyorum insanlarla iletisim benimde en cok sevdigim sey. Bana niye anlatiyosun dersende .. Destegini istiyorum 💙💙💙💙

  YanıtlaSil
 26. Cok guzel bir yazi olmus. Sanirim bu sudocremin kurutucu ozelliginden bende sabaha inanilmaz kasinti yapti. Temizlemesi de zor oldugu icin cildim daha da bir kizarik hale geldi

  YanıtlaSil
 27. Çok güzel özetlemişsin :)

  YanıtlaSil
 28. ben yaklasık 3 senedir sudocemı kullanıyorum kızarıklıklarımı gozle gorulur sekılde azalttı ve benım sıyaah nokta problemım yok ve kullandıgım sure zarfındada benım cıldımde sıyah noktaya sebeb olmadı fakat mucızevı bır etkısı yok bugun cıkan sıvılce dedıgınız gıbı hop dıye yok olmuo :) :) bende hemen etkı etsın dıye çay ayagı yagı uyguluyorum artık cıkmak uzere olan sıvılcemın ustue ve cıkmadan bu hop dıye yok olma cay agacında oluyo deneyın bence ve ıkısını karsılastırmıs olursunuz :)

  YanıtlaSil
 29. Merhaba ben bu kremi sivilce tedavimden sonra kalan izler için bir umut diye aldım lekelerimin üstüne evde olduğum her an parmağımla değdirdim ve bıraktım yaymadım ve bir hafta çevremdekiler izlerin açıldığını söyledi sivilcemin çıktığını hissettiğim an kremi üstüne duruyorum sabaha ya tamamen kayboluyor ya da ufacık halde çıkıyor. Bu benim ikinci kutum çok bereketli bir ürün yazın içinde teşekkür ederim harika olmuş

  YanıtlaSil
 30. Görkem ablacığım teman nedir acaba

  YanıtlaSil
 31. MErhaba, Ben de nacizane deneyimimi paylaşmak isterim. Çok hassas ve beyaz bir cildim olduğu için ne kadar 50+ spf güneş kremi kullansam da kızarıyor ve canım aciyor. güneş yanıklarıma çok iyi geldi benim ve acısını aldı. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 32. merhaba ben 1 ay önce denize gidip felaket haşlandım cilt rengim de beyaz olduğu için şuan yanık izlerim hala durmakta kıpkırmızıyım yani :) acaba bu krem iyi gelir mi

  YanıtlaSil
 33. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş Görkem teşekkürler :) Ben önceden bu ürünü kullanmamıştım, cilt tipim karma sence işe yarar mı? Genelde akne ya da sivilcem çıkacağı zaman uzun zamandır Body Shop'ın Tee Tree Oil ürününü kullanıyorum, memnunum ...

  YanıtlaSil
 34. Kesinlikle katılıyorum aynı etkileri gözlemledim.Sivilce lekelerini geçtim sivilce kurutucu etkisini de görmedim.Fazla abartıldığını düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 35. seboreik dermatit icin kullananlarınız var mı ?

  YanıtlaSil
 36. Sudokrem bende siyah nokta yaptı :/

  YanıtlaSil
 37. Ablacım gayet faydalı bir yazı olmuş ellerine sağlık ama ben sivilceler için krem zdrave kullanıyorum .bu konuda bir yazı yazarsan çok mutlu olurum.Mavi macır kremi olarak da geçiyor sevgiler

  YanıtlaSil
 38. Birçok sayfa aradım kremi şikayet etmek için ne yazık ki sayfa olmadığı gibi muhattapta yok ... bebeğimin poposunda kabızlıktan dolayı çatlak vardı ... eczacının önerisi üzerine sudocremi aldım ancak popusu da dahil olmak üzere her yerini pişirdi lanet bir krem her şekilde ıspatlarım ... bebeğinizin sağlığı için yazıyorum belki okursunuz bana da dua edersiniz

  YanıtlaSil