Göz Rengine Göre Makyaj!

KAHVERENGİ GÖZ çok sıradanmış gibi görünse de size en çok renk seçeneği sunan göz rengidir. İstediğiniz her renk farı rahatlıkla kullanabilirsiniz, bu yüzden ben sizlere gözün kahverengisini en çok ortaya çıkartan seçenekleri yazacağım.


MAC - HUMID hafif parıltıları olan yoğun ve pigmentli bir ördek yeşili.MAC - CLUB ise içinde yeşil yansımalar bulunan kırmızı kahve. Tek bir far kullanarak smokey eyes yapmak istiyorsanız muhteşem bir seçenek.MAC - BLACK TIED fotoğrafta belli olmasa da ışıltılı siyah bir far, siyah eyelinerla birleştiğinde inanılmaz yoğun ve güzel duruyor!                     ***********************************
YEŞİL GÖZ ise biraz daha dar bir seçenek listesine sahip ancak mürdümler, morlar ve pembelerin en çok yakıştığı renk. İşte gözünüzü daha da yeşil yapacak renkler!


MAC - CRANBERRY pembe yansımalı kırmızı-mürdüm karışımı.

MAC - COPPERING ise yeşil gözlere en çok yakışan renk olan bakır!

MAC - SKETCH ise içinde morluk bulunan bir bordo.


***************************

ELA GÖZ için seçtiğim üç seçenek;  MAC - COPPERPLATE kahverengi ve gri karışımı.MAC - SABLE bronz parçacıklı altın - mürdüm karışımı.MAC - MULCH bronz parçacıklı kırmızı kahverengi.


*****************************

ve MAVİ GÖZ seçenekleri;MAC - WEDGE bej kahve.MAC - CONTRAST mor mavi.MAC - SWISS CHOCOLATE ismini çok sevdiğim bir far olmakla birlikte inanılmaz güzel, mat bir kırmızı kahve renge sahip :)

Görkem Karman

1 yorum:

  1. Çok dogru tEsPıtlEr benımde gozlerım yeşil oldugunda en YakışaN renklEr siyAh makyaJ mürdüm bayIlıyoruM daha ortaya çıkıyoR ve baskın bir bakış oluyoR, pembe ve bakırı kullanmadım ama oda denenebıliR:D

    YanıtlaSil