Top 10 MAC Eyeshadows / EN SEVDİĞİM 10 MAC FAR!En sevdiğim MAC farlarımı bugünün konusu olarak seçtim. Ancak o kadar çok var ki işin içinden çıkamadım. Bu yüzden aralarından 10 tane seçip paletten çıkartıp bu yazı için fotoğrafladım. Belli bir sıraya göre yazmıyorum, bu seçtiğim 10 far da asla vazgeçemeyeceklerimdir!

I decided to make today's post 'my favorite MAC eyeshadows BUT, it was very hard for me to photograph each of them, as I have so many. So I picked the best 10 for me. Just to warn you, these are in no particular order, I adore ALL these 10.
İşte seçtiklerim!

Here you have the best 10.
İlk olarak Patina. Patina paletimin vazgeçilmezidir. En sevdiğim 3 far arasındadır. Işıltısız ama mat değil, altın yansımalı ama yeşil bir ışığı da var. Kahverengi değil ama bronz. Anlatması zor!

Patina is the first one. I can't do without this. It's not shimmery but not matte at all. Has golden in it but also olive. Not brown but bronze. Hard to describe but it's amazing!


Satin Taupe'u iki kez fotoğrafladım çünkü hangi kamerayla çekersem çekeyim tam rengini yansıtamadığım bir far. Her tene, her göze uyan, sürümü çok kolay bir kahve-mürdüm-füme karışımı.

I photographed Satin Taupe twice because it never shows its real tone on pictures. It suits every skin, every eye. It's something between bronze-plum and taupe.
Mulch kahverengi smokey eyes vazgeçilmezi. Tüm göz kapağı ve alt kirpik diplerime sürüp siyah kalemle tamamlamaya bayılıyorum.

Mulch is a brown smokey eyes essential. I love putting this all over the lid and very close to my bottom lashes and complete it with a black eye kohl.


Cranberry yeşil ve kahverengi göze en yakıştırdıklarımdan. Siyah eyelinerla kombinlenince harika bir görüntü ortaya çıkıyor. Pembe gibi dursa da yayıldığında daha kırmızımsı bir hal alıyor.

Cranberry is the best for brown and green eyes. I love to combine it with a deep black eyeliner. Looks pinky in the pan but when you blend it, you see more of the redness in it.
Copperplate içinde mavilik olmayan tek gri-kahve. Tamamen mat ve sürümü harika.

Copperplate is the only grayish brown that doesn't turn blue on me. Totally matte and easy to blend.
Sable bakır pembe yansımalı, sürümü aşırı keyifli bir kahve. Aldığım günden beri bayılıyorum.

Sable is a brown with copper pink undertones. I'm in love!
Club sıradan bir yeşil gibi görünen ancak dağıtıldığında kızıl kahveleri gördüğümüz harika bir renk. Bu farı kullanarak yaptığım makyajı görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Club looks like an ordinary green but it gets reddish brown when you blend it. Click HERE to see the make up I did on my friend, using Club.
Coppering çıplak dudak ve siyah göz kalemiyle kombinlediğim bakır rengi bir far.

Coppering is an amazing colour that I combine with black eye kohl and a nude lip.
Twinks mürdüm yansımalı muhteşem bir kahverengi!

Twinks is a plummy brown and looks absolutely gorgeous!
Son olarak Handwritten. İçindeki kızıllıkla gözlerimin kahvesini ortaya çıkaran ve açılı fırçayla liner olarak kullandığım muhteşem bir far.

Handwritten to finish off. Has this beautiful redness with a matte brown that makes my brown eyes pop. I love lining my eyes with it, using an angled brush.
Soldan sağa: Patina - Satin Taupe - Mulch - Cranberry - Copperplate.

From left to right: Patina - Satin Taupe - Mulch - Cranberry - Copperplate.
Soldan sağa: Sable - Club - Coppering - Twinks - Handwritten.

From left to right:  Sable - Club - Coppering - Twinks - Handwritten.


Sizin favori MAC farlarınız hangileri?

So what are YOUR favorite MAC eyeshadows?Görkem Karman

8 yorum:

 1. waw... bloggerlığın hakkını vermişsin bu postda . Süper.

  YanıtlaSil
 2. güzel paylaşım olmuş :) indir

  YanıtlaSil
 3. farların hepsine bayıldım çoğu benim de alınacaklar listemde :)
  bloğunu yeni buldum ve çok beğendim bu arada :)

  YanıtlaSil
 4. optical maser lipolisis: This Method involves devising workout regimen to assist the consistency get wind to scrap
  the fat cells from turn into cellulite. Estrogen besides increases and chelators chelators "pull in" toxins out.  My web blog - how to rid of cellulite on thighs

  YanıtlaSil
 5. görkemcim renklere bayıldım! mac'e gidip 4 5 far seçip bunlardan palet oluşturuluyor mu? urban decay naked basics alacaktım ama içinde 1 2 renk var kullanmayacağım. bu renkler çok güzelmiş mesela böyle seçip oluşturmak daha mantıklı sanki?

  YanıtlaSil
 6. Ve yıllar geçer, Görkem copperingi de satin taupe'u da elinden çıkartır ☹️

  YanıtlaSil