MARCH FAVORITES, Mart Favorileri
          Hello! Today's post is about my favorite products of this month. This means that I've been using these beautiful babies since the beginning of this month and been in love with them! Okay I'll start off with the foundation, which has been my all time favorite since the day I bought it; CHANEL Vitalumiere. You can see this product also in my February Favorites and it'll be always in my favorites. I can never ever give up using this foundation, best for the dry skin.

          Merhaba! Bugünkü post Mart favorilerim hakkında olacak. Bu demek oluyor ki yukarıda gördüğünüz ürünlerin hepsini bu ayın başından beri çok sık kullandım ve bayıldım! Aldığım günden beri favorim olan CHANEL Vitalumiere ile başlamak istiyorum. Aynı zamanda Şubat Favorilerim'de de yazmıştım ve sanırım her ay yazmaya devam edeceğim. Bu fondoteni kullanmaktan asla ve asla vazgeçemem, kuru cilt için daha iyisi yok.


          The second favorite is a blush brush, which was actually a new year present for me and of course it's by MAC. Number 116 brush is perfect for powder blushers with its dense and soft black bristles, allowing you put the colors on your cheeks and make it look natural.

          İkinci favori ise aslında benim yeni yıl hediyelerimden biri olan bir allık fırçası ve tabii ki MAC'e ait bir ürün. 116 numaralı fırça sahip olduğu yumuşak ve yoğun siyah tüyleriyle toz formüllü allıkları yanaklarınıza doğal bir şekilde uygulamanızı sağlıyor.

          And the best foundation brush EVER; MAC 130. I'd waited for this brush for a month and finally found it and purchased it. HERE's my previous post about this brush. No words to describe it, the most expensive brush but all worth the price.

          Ve yeryüzündeki en iyi fondoten fırçası; MAC 130. Bu fırçayı almak için bir ay bekledim ve nihayet bulup satın aldım. Bu fırça hakkındaki önce yazımı görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Tarif etmeye kelimeler yetmez, en pahalı fırçalardan biri fakat verdiğiniz her kuruşa değiyor.

          A perfect shade eye pencil, which I mentioned in my previous post a couple of days ago. Bought it this week and can't spend a day without wearing it. For my previous post and see my personal review please click HERE.

         Bir kaç gün önceki yazımda bahsettiğim muhteşem bir renge sahip olan bir göz kalemi. Bu hafta aldım ve bir gün bile kullanmadan duramıyorum. Bu kalemle ilgili bir önceki yazımı ve kişisel fikrimi görmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.


          The darkest color I can wear I guess, a satin textured lipstick by MAC; Captive. It's a beautiful dark cherry color.

          Sürebileceğim en koyu renkteki ruj bu sanırım. Saten görünümlü MAC Captive. Koyu vişne gibi koyu bir renk.


          The color I use the most after Patina in my palette. A beautiful reddish brown; MULCH. I love this eye shadow!

          Patina'dan sonra paletimdeki en çok kullandığım renk. Kırmızımsı bir kahverengi olan MULCH. Bu rengi çok seviyorum.Görkem Karman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder