MY DAILY LIPSTICKS BY MAC, Günlük MAC Rujlarım

Viva Glam II - Kinda Sexy - Hue - Pink Plaid - Creme De Nude - Angel


          Hello everyone! I'm going to show you my favorite MAC lipsticks. These are the ones that I often use daily, I found. I picked six different colors, all by MAC. I'll also put a picture of them, taken with flash at the end of this post. So here is the first one on the left; Viva Glam II Lipstick, which is a browny satin finish color. I like to wear this lip color with a pale skin and a bronzy blusher on the cheeks. It doesn't go with pinky tones.
The second one is Kinda Sexy which is a peachy matte color. It's really long lasting and doesn't have any pink in it. I like to wear this one when I have a bronzy or orangey smokey eye. The third one is Hue, which has got a glaze finish. It's a natural nude lipstick but has got some color which will not give you a dead look on the lips. The fourth is called Pink Plaid. I've been using this lipstick for ages and it's the best pink lipstick that MAC has ever made. It's a beautiful matte baby pink color which does not make your teeth go yellow. I love it! The fifth one is my first MAC lip color ever, it's Creme De Nude, as its name tells it's a very nude, muted lip color and gives you a wet look on the lips. I like to keep my lips nude when I'm wearing really heavy and dark eyes. The last one is the lipstick I use EVERYDAY. It's Angel. It's a natural soft pinky color which gives you this healthy look. I recommend this color to those with pale and pale to medium skin!

          Merhaba! Bu postu size favori MAC rujlarımı göstermek için hazırladım. Farkettim ki bunlar genellikle her gün kullandığım renkler oluyor. Hepsi MAC'e ait altı farklı lipstick seçtim. Aynı zamanda bu yazının sonuna flashla çekilmiş hallerinin fotoğrafını da koyacağım. Soldan ilk lipstick saten bir sonuç veren, kahve tonlarındaki Viva Glam II. Bu dudak rengini bembeyaz bir ten ve yine toprak tonlarındaki bir allıkla tamamlamayı seviyorum. Pembe tonlarla çok da iyi gitmiyor. İkinci renk ise mat şeftalimsi bir tonda olan Kinda Sexy. Oldukça kalıcı bir renk ve hiç pembeliğe sahip değil. Bu ruju bronz ve ya turuncu tonlarında göz makyajı yaptığımda tercih ediyorum. Üçüncüsü ise şeffaf ve ince bir sonuç veren Hue. Bu renk çıplak dudak (nude lip) dediğimiz çok az bir renk içeren dudak rengindeki rujlardan biri, fakat yine de içinde hafif bir pembelik var bu yüzden sizi ölü gibi de göstermiyor. Dördüncü ruj ise Pink Plaid. Bu ürünü yıllardır kullanıyorum ve bence MAC'in şu ana kadar ürettiği en güzel pembe dudak rengi! İnanılmaz güzel ve mat bir bebek pembesi ve sürüldüğünde dişleri olduğundan sarı göstermiyor. (Genelde pembe rujların böyle bir etkisi oluyor.) Bu ruja gerçekten bayılıyorum. Beşincisi aslında benim ilk MAC rujum olan Creme De Nude. İsminden de belli olduğu gibi çok doğal ve soluk bir renk. Çok yoğun ve koyu renk göz makyajı yaptığımda dudaklarımı soluk tutmayı tercih ediyorum ve genelde bu ruju kullanıyorum. Ve sonuncusu ise HER GÜN kullandığım Angel. Çok doğal bir pembelik içeriyor ve bu dudaklarınızı daha sağlıklı gösteriyor. Bu dudak rengini beyaz ve tüm açık tenlilere tavsiye ediyorum!


With flash.- Flaşlı halleri.

Görkem Karman

1 yorum:

  1. tOnlarına bende baYıldım bıttım doğaL sade guzel gozukuyoRlAr.

    YanıtlaSil