MARCH WISHLIST, Mart Ayı Dilekleri
                                                                            HELLO MARCH!

    A new month comes with new wishes! This is my current wish list for this month. Some blushers, lipsticks, highlighters and a brush, of course. Here we go. First wish is the HERVANA blusher by Benefit. It's just so amazing that I can't describe it, you need to see the picture of it!

                                                                            MERHABA MART!

  Yeni ay yeni dileklerle geliyor! Mart ayı için şu anki dilek listem hazır. Allıklar, rujlar, aydınlatıcılar ve tabii ki bir fırça. İlk dileğim Benefit'in HERVANA adlı allığı. O kadar güzel ki tarif edemiyorum, asağıdaki fotoğrafını görmelisiniz!

     Another great blusher/bronzer, again by Benefit. I'm in love with this brand's blushers, because they're so lovely and comes with gorgeous, tiny packagings which are so handy. Okay, this is HOOLA by Benefit.

    Yine Benefit'ten harika bir allık/bronz allık. Bu markanın allıklarına aşığım çünkü harikalar ve muhteşem, minicik paketlerde satılıyorlar ki bu da onları daha taşınabilir ve kullanışlı yapıyor. Evet, işte Benefit'ten HOOLA.
      And Blankety and Please Me by MAC. Blankety is a warm, peachy orangey nude lip color, when Please Me is a mate candy pink color. Here are the pictures.

     Ve MAC'ten Blankety ve Please Me. Blankety sıcak, şeftali tonunda bir dudak rengi iken, Please Me mat bir şeker pembesi. Bunlar da fotoğraflar.


          Blankety

Please Me


     And here are the rest; Benefit High Beam Highlighter and MAC 130 Stippling Brush. Hope I can purchase them soon and tell you my personal review!

     Ve diğerleri; Benefit High Beam Aydınlatıcı ve MAC 130 Stippling fırça. Umarım bu ürünleri en kısa zamanda satın alıp size kişisel fikrimi söyleyebilirim!


Görkem Karman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder