MY WISHLIST FOR FEBRUARY, Şubat Ayı Dileklerim

            
  Like I said before, I'm not really in to MAC foundations. But I've been hearing about this new foundation lately. It's Matchmaster Foundation By MAC which comes in so many colors and shades. It also has a beautiful packaging, which lets you pump the product on the back of your hand, so that you can use exact amount that you want, not more or less. 

  Daha önce de söylediğim gibi MAC'in fondotenlerini pek sevmiyorum. Ancak bu yeni ürün hakkında çok duyum aldım. Çok fazla renk seçeneği olan MAC Matchmaster. Şişesi de oldukça hoş, elinize tam olarak istediğiniz miktarda ürün dökmek için kapağının altına minik bir pompa koymuşlar. 


  I really love big, thick lashes on a daytime or a night out. These number 33 MAC lashes are really dramatic and unique! 

 Gün içinde ve ya akşam çıkarken kalın ve gür kirpikler takmayı çok seviyorum. 33 numara MAC kirpikler de oldukça dramatik ve benzersiz!

    I'm using UD Eye Primer Potion but this month I'd like to give MAC Paintpots a try. I think I'll get it in the color Painterly.

   Uzun zamandır UD'nin göz makyajı bazını kullanıyorum ama bu ay MAC Paintpotlardan birini denemek istiyorum. Sanırım alacağım renk Painterly olacak.         I've got 2 different brushes on my wish list for this month. One is Tapered Highlighter Brush By Sigma and the other one is The Stippling Brush by Real Techniques. I'm dying to get these two!

          Bu ayki dilek listemde 2 farklı fırça var. Biri Sigma'nın aydınlatıcı fırçası olan Tapered Highlighter Brush, diğeri ise Real Techniques'ten Stippling Brush. Bu ikisini almak için ölüyorum!  And MAC Lipsticks, of course. From left to right. Saint Germain, Captive and Hang Up.

  Ve tabii ki MAC rujlar. Soldan sağa; Saint Germain, Captive ve Hang Up.

Görkem Karman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder