The Balm Likit Mat Ruj - CommittedGünaydın! Bildiğiniz gibi; likit mat rujların acayip revaçta olduğu bir dönemdeyiz. Tıpkı dudak parlatıcıları ve kapatıcılar gibi süngerli aplikatörlerle gelen ve sürüldükten birkaç saniye sonra tamamen matlaşıp son derece kalıcı olan bu rujlar; hem çok pratik, hem de çok hoşlar.

Yerli yabancı tüm markalar koleksiyonlarına bu rujlardan katarken, ülkemizde özellikle indirim zamanlarında hayli popüler olan The Balm markasınınkilere bir şans vermek kaçınılmazdı.
Ben Committed rengini gözüme kestirdim kestirmesine de, ne indirim zamanı, ne de indirimsiz yakalayamadım bir türlü. Derken bir gün öylesine evin yakınındaki Gratis'e girdiğimde kavuştum kendisine. Raftaki son Committed'i indirimsiz de olsa alabildiğim için mutluydum.

Paketine bakarak her ne kadar MAC Kinda Sexy'e benzetmiş olsam da, dudağıma uyguladıktan sonraki görünümü beni hayli şaşırttı. 

İlk uygulandığında ıslak bir şeftalimsiyken, kuruyup matlaştıktan sonra çok hoş bir gül kurusu/kahve tabanlı şeftali oluyor benim dudaklarımda.
The Balm'ın diğer rujlarındaki o mentol kokusu bu üründe de hakim ancak yalnızca uygularken geliyor burnunuza. Sonrasında kayboluyor.

Ben bu tip rujları uygulamadan yarım saat kadar önce yoğun bir dudak nemlendiricisi uyguluyorum. Sonrasında dudaklarımı bir kalemle çerçeveleyip ürünü uyguluyorum. İlk sürüldüğünde yapışkan ve ıslak olduğundan, dudaklarımı birbirine değdirmiyorum. Zaten 10 saniye içinde kuruyor ve benim tüm günümü kurtarıyor.

Denediğim tüm likit mat rujlar arasında en az kurutma yapan The Balm'ınki oldu. Gün içinde çok fazla yağlı bir şeyler tüketirsem biraz dökülme yapabiliyor, hepsi bu. 

Ben karton kutusunun içinde muhafaza ediyorum çünkü ruju her açıp kapattığımda vıcık vıcık sesler çıkıyor ve ürün tüpün kenarlarında birikiyor. Olası bir akma, bulaşma durumunu önlemek adına çekmecemde bu şekilde saklıyorum.

İndirimsiz fiyatı yanılmıyorsam 32 Lira olan bu ruju Gratis'lerden alabilirsiniz. Ben kendisini çok sevdim! 

Sevgiler!


Görkem Karman

25 yorum:

 1. Serideki bana tek yakışabilecek renk charming ama hiçbir yerde bulamıyorum :/

  YanıtlaSil
 2. Renk çok güzelmiş ve sizin teninize de çok yakışmış.

  YanıtlaSil
 3. Sabah sabah kitap okumak gibi oldu cok da guzel olmus daha okumadim ama yinede cok guzel olmus sdssss

  YanıtlaSil
 4. Bende geçen gün kadıköydeki caferağa gratisten aldım ve eğer bu committed rengini arıyorsanız bir sürü vardı orada. Halitağa caddesindeki gratistede vardı stok yenilemiş hepsi arayanlara duyurulurr ��

  YanıtlaSil
 5. Hangi dudak kalemiyle kullaniyorsunuz?

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Harika olmuş! Çok beğendim. Kısa zamanda bende edinmek istiyorum. Rengi koyu mu yoksa doğal mı duruyor? Yani şey kamera rengini değiştiriyor mu?

  YanıtlaSil
 8. Görkitocum sana gerçekten bu renkler çok yakışıyor , snapchatte de bahsettigin gibi gratis sevgililer günü indirimine girerse kesinlikle edinmeli :)

  YanıtlaSil
 9. Çok çok beğendim ve sanada çok yakışmış Görkem abla !!@��

  YanıtlaSil
 10. Ben de bu rengi bugün ilk kez deneyimledim. Çok begendim. Ben de beyaz tenliyim bende de aynı bu şekilde gül kurusuna döndü kuruyunca. Siz bunu hangi dudak kalemi ile kullanıyorsunuz acaba Görkem abla bunu merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 11. En başarılı likit mat rujlardan bana göre,charming ve adoring de çok güzeller .:) Sevgiler

  YanıtlaSil
 12. Benim de ilk likit mat ruj deneyimim bu ruj ile oldu ve başkasına elim gitmiyor neredeyse ve ben indirimden 16.90 gibi bir fiyata almıştım 😍 yazın için teşekkürler görkemcim faydalı bi yazı olmuş

  YanıtlaSil
 13. bu renge bayılıyorum ben de aynı serinin kırmızı rengi var

  YanıtlaSil
 14. burada bir çok blogger a ilham kaynağı olduğunuz kesin. ilgiyle takip ediyorum :)

  http://farmasin.com/kayit-ol.html

  YanıtlaSil
 15. İndirimde alacağım ilk ürünlerden biri bu. Kalıcı rujlar kalp ben. :)

  YanıtlaSil
 16. Committed aldım hemde indirimsiz :( sıkıntı şu ki tenime hiç ama hiç yakışmadı rengi. Elimde denediğim de hoştu ama dudağımda resmen ölü gibi oldum bi kere kullandım atmayada kıyamıyorum :( Charming almak istiyorum ama korkuyorum yine bunun gibi köşeye atmak zorunda kalırsam😔

  YanıtlaSil
 17. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 18. ben de çok başarılı buldum bu seriyi, adoring i aldım bir de charming i alacağım bulabilirsem tabi! :)

  YanıtlaSil
 19. serinin bu rengine bende bayılıyorum alınacaklar listemin ilk sıralarında kendisi:)

  YanıtlaSil
 20. Ne zamandır bulamadığım ruj. Sadece testerı ile tanışabildik kendisinin:)

  YanıtlaSil
 21. senin sayende the balmı denedim ve charming rengini aldım okadar güzel ki okadar rahat sürülüyor ki bayıldımmm tşkler görkemcim cok öpüyorum

  YanıtlaSil
 22. Lütfen honest rengini de paylaşın

  YanıtlaSil