28 Eylül 2015 Pazartesi

Bobbi Brown Krem Far - 17 MaltedGünaydın! Bugün sizlere, uzun zamandır severek kullandığım bir üründen bahsedeceğim. Bobbi Brown'ın uzun süre kalıcı krem farlarını benim gözümden görmek isterseniz, yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.
Bobbi'nin krem farları, tıpkı markanın jel eyelinerları gibi; cam kavanozla geliyorlar. Her bir kavanozun içerisinde 3,5 gram ürün var.
Ürünün özelliklerinden detaylıca bahsetmek ve bunu, en popüler krem farlardan biri olan MAC Paint Pot'la karşılaştırarak yapmak istiyorum. 

Bobbi Brown MAC'e göre hem gramaj, hem de ambalaj açısından küçük olması sebebiyle daha şık ve bitirilebilir geliyor benim gözüme. Bu, gereksiz bir detay olsa da paylaşmak istedim.

Bir diğer konu ise farın yapısı. Bobbi'nin üstündeki Long Wear (uzun süre kalıcı) ibaresi her ne kadar 'Eyvah! Göz kapaklarımda kuru, pütür pütür duracak.' dedirtse de, o incecik ve örtücülüğü/koyuluğu arttırılabilir yapısı sayesinde; yağlı göz kapaklarımda asfalt gibi durmadan, alta far bazı kullanmama gerek bırakmadan tüm gün sabit duruyor. Ürün tek katta hafif renk verirken, ikinci katta tamamen opak oluyor. Ben bazen 3-4 kez üstünden geçerek rengi yoğunlaştırıyorum ve bu şekilde katman katman uygulandığında bile kuru durmuyor.
Tek katta Paint Potlar kadar örtücü olmaması sadece bendeki rengine mi has, bilemiyorum ancak bu durum benim işime geliyor. Bu arada, paint potları altına far bazı uygulamadan kullanamazken (yağlı göz kapaklarım sağolsun) Bobbi'yi tek başına kullanabiliyorum ve garip bir şekilde bu kadar kalıcı olması, çizgilenme yapmamasına rağmen MAC gibi göz kapaklarımı kurutmuyor.
Ben bu ürünü, yapısı sebebiyle en çok yüzük parmağımla uygulamayı seviyorum. Bu şekilde istediğim yoğunlukta renk elde edebiliyorum.
Bendeki renk 17 Malted'ı ise açık sütlü kahve, mocha olarak tanımlayabilirim. Çabucak göz makyajı yapmak istediğimde eyeliner ve bol maskarayla kombinleyerek kullanabildiğim için çok seviyorum.
Renk olarak MAC Painterly kadar kadar kahve ya da pembe olmadığını da eklemek istiyorum. Tüm bunların yanında, benim için far bazı değil, tek başına kullanılıp bol siyah kalemle tamamlanacak bir krem far olduğunu da belirtmeliyim. Sürdüğünüz an sabitlendiği için üzerine toz farlarla göz makyajı yapılabileceğini düşünmüyorum. 

Son birkaç aydır neredeyse her göz makyajımda kullandığım bu ürünün diğer renklerine de baktım ancak hiçbiri Malted kadar kolay ve güzel gelmedi gözüme. Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu ürünü; Boyner ve Bobbi Brown mağazalarından satın alabileceğiniz gibi, buraya tıklayarak da sipariş edebilirsiniz. Satış fiyatı: 90 TL

Mutlu haftalar. <3

Görkem

4 Eylül 2015 Cuma

Golden Rose Round Face FırçaGünaydın! Bugün sizlere, son dönemde severek kullandığım ve performansını fiyatının kat kat üstünde bulduğum bir fırçadan bahsedeceğim. Uygun Fiyatlı Favoriler 2015 videomu izleyenler, bu fırça hakkındaki övgü dolu sözlerimi hatırlayacaklardır.

Her ne kadar videoda detaylarından bahsetmiş olsam da, düşüncelerimi yazıya dökmeden ve blog arşivime katmadan içim rahat etmezdi. Bu sebepten bugünün konusu Golden Rose markasına ait ilk ve tek fırçam olan Round Face Brush.
Hakkında söyleyeceğim olumsuz tek bir şey yok. Uygun fiyatlı, çok hafif, yumuşacık tüylü, kolay yıkanan, kolay kuruyan, kaliteli kıllara sahip olan bir fırça. Gerçekten kullandığım en yumuşak fırçalardan biri. Pudra, bronzer ve hatta allık uygulamak için kullanıyorum. En kısa sürede bir tane daha alıp fondoten için kullanmayı planlıyorum.  
Uygun fiyatlı fırçalarda en takıntılı olduğum konu, yıkandıktan sonra bıraktıkları o garip koku. Bunda ne öyle bir durumla, ne de tüy dökme problemiyle karşılaşmadım. Üzerinde Golden Rose yerine pahalı bir markanın amblemi olsa inanırdım. Fiyatının o kadar üstünde başarısı bence.

Özellikle pudra, pudra formüllü fondoten ve bronzer uygulamak için uygun fiyatlı ve güzel bir fırça arıyorsanız, mutlaka bir şans vermelisiniz. Ben Golden Rose'un online satış sitesinden 14,90 TL'ye almıştım. İncelemek ve sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz bu markanın fırçalarını denediniz mi?

Sevgiler!3 Eylül 2015 Perşembe

Nerede Kalmıştık?Günaydın! Yazmayalı epey zaman oldu. Malum, yaz sıcağında fazla makyaj yapılmıyor, yeni ürün deneyimlenmiyor ancak artık ufaktan geri dönebilirim bence. :) 

İzlemeyenler için alışveriş videom burada, MAC 217 fırçaya bulduğum uygun fiyatlı muadil burada ve uygun fiyatlı favori ürünlerimden bahsettiğim videom ise şurada.

Arkadaşlarım Gözde ve Anıl'ın alışverişlerini görmek için ise buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.

Görüşmek üzere, sevgiler. :)